ROTARY CLUB SZAMOTUŁY

Kadencja 2017-2018.

rotary znak
Spotkanie z Dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Wacława z Szamotuł.

W dniu 6 listopada 2017 r., spotkaliśmy się z Panią Olgą Siejną-Bernady, dyrektor Szkoły Muzycznej w Szamotułach. Szkoła obchodziła w ubiegłym roku jubileusz 35-lecia. W ramach jubileuszowych obchodów otwarto aulę, której nadane zostało imię Stefana Krawczyka, pierwszego, długoletniego dyrektora szkoły. (w tej auli odbył nasz koncert "Gramy i pomagamy"). Pani Dyrektor bardzo interesująco opowiadała o pracy Szkoły, jej planach i osiągnięciach uczniów.

rotary znak
Koncert "Gramy i pomagamy".

W dniu 5 listopad 2017 r., odbył się koncert pod hasłem "Gramy i pomagamy", który organizujemy od kilku lat we współpracy z Szamotulskim Ośrodkiem Kultury. W pięknej sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Wacława z Szamotuł wystąpił młody utalentowany pianista, kompozytor współczesne muzyki neoklasycznej Wojtek SZCZEPANIK. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na wsparcie zakupu "dywanu interaktywnego" dla przedszkola im. "Janka Wędrowniczka" w Szamotułach.

rotary znak
Seminarium "Przestrzeń publiczna w mieście".

W dniu 25 października 2017 r., po południu, odbyło się zorganizowane staraniem naszego Klubu Seminarium, którego celem było wprowadzenie mieszkańców Szamotuł w zagadnienia partycypacji społecznej przy rozwiązywaniu problemów zagospodarowania przestrzeni publicznych w mieście i przygotowanie ich do inicjowanej przez Władze Miasta i Gminy Szamotuły dyskusji na ten temat.

galeria galeria galeria

rotary znak
Otwarcie placu zabaw przedszkola "Biedronka" w Gałowie.

W dniu 25 października 2017 r., o godz. 13:00, uroczyście otwarto plac zabaw przy przedszkolu "Biedronka" w Gałowie, który został ufundowany przez nasz Klub - wspólnie z władzami Miasta i Gminy Szamotuły.

galeria galeria galeria

rotary znak
Seminarium "Przestrzeń Publiczna w Mieście".

W dniu 25 października 2017 r., o godzinie 17.00 odbędzie się seminarium "Przestrzeń Publiczna w Mieście". Zapraszamy do Auli Zespołu Szkół nr. 3 im. Hugona Kołłątaja Szamotuły przy ulicy Mickiewicza 4.

rotary znak
Projekt koncepcyjny zagospodarowania przestrzeni publicznej Rynku w Szamotułach.

W dniu 02 października 2017 r., Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Dariusz Wachowiak i arch. Szymon Kałużyński przedstawili na spotkaniu naszego Klubu projekt koncepcyjny zagospodarowania przestrzeni publicznej szamotulskiego Rynku. Podjęliśmy decyzję o włączeniu się w dyskusję o tym przedsięwzięciu.

rotary znak
Spotkanie z Burmistrzem Miasta i Gminy Szamotuły.

W dniu 25 września 2017, nasz Klub gościł na poniedziałkowym spotkaniu burmistrza Włodzimierza Kaczmarka, który przedstawił nam wiele interesujących informacji o aktualnych działaniach i najbliższych planach władz naszego miasta i gminy. Zgodziliśmy się, że istnieją realne możliwości i potrzeby włączenia się naszego Klubu w wiele społecznych inicjatyw i wspólnych przedsięwzięć.

Spotkanie z kolekcjonerem.

W dniu 11 września 2017, gościliśmy na naszym poniedziałkowym spotkaniu pana Przemysława Wojciechowskiego - architekta, kolekcjonera, wybitnego znawcę i miłośnika militariów. Nasz Gość bardzo interesująco opowiadał o swojej pasji. Pokazał nam kilka polskich szabel ze swojej kolekcji. Przedstawił liczne przykłady sposobów eksponowania militariów we wnętrzach reprezentacyjnych i muzealnych oraz w domach prywatnych znanych polskich kolekcjonerów.

rotary znak
Spotkanie z Dyrektorem Liceum im. księdza Piotra Skargi w Szamotułach.

W dniu 21 sierpnia 2017 r., spotkaliśmy się z Panią Justyną Szaniawską-Budaj, dyrektor Gimnazjum i Liceum im. księdza Piotra Skargi w Szamotułach. Szamotulskie Liceum jest szkołą wielce zasłużoną dla szamotulskiej społeczności. Liceum będzie w 2019 r. obchodzić jubileusz 100-lecia istnienia. Pani Dyrektor bardzo ciekawie opowiadała o pracy Szkoły i osiągnięciach jej uczniów. Będziemy nawiązywać bliższą współpracę. Łączą nas wspólne cele.

Prezydent 2017-2018 r.

W dniu 10 lipca 2017 r., nastąpiło uroczyste przekazanie władzy w Rotary Klub Szamotuły. Dotychczasowy prezydent Maciej Szymański przekazał insygnia prezydenckie panu Andrzejowi Nowakowi.

80 urodziny.

W dniu 3 lipca 2017 r., kolega Jerzy Just członek założyciel naszego kluby obchodził 80 rocznice urodzin. Przekazaliśmy Szable kawaleryjską wzoru francuskiego z roku 1852, używane przez wojsko polskie po odzysakniu niepodleglości.