Kadencja 2020 - 2021 r.

Koledzy, Przyjaciele i Sympatycy

W związku z zbliżającym się terminem rozliczenia PIT za rok 2020, zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Klubu Rotary Szamotuły, który jest organizacją pożytku publicznego.

Krajowy Rejestr Sądowy - KRS: 0000123290
Bank Spółdzielczy w Dusznikach: 70 9072 0002 0403 0359 2000 0001

Spotkania klubowe "na platformie internetowej" od 26.10.2020 r.

Obowiązujące ograniczenia w kontaktach społecznych wynikające z panującej pandemii spowodowały, że od 26 października 2020 r., dzięki inicjatywie i zaangażowaniu naszego kolegi Szymona Idziaka, przenieśliśmy nasze cotygodniowe spotkania rotariańskie na internetową platformę komunikacyjną.
Spotykamy się jak zwykle w poniedziałki o godz. 19:00.

Spotkanie na strzelnicy we Wronkach.

W dniu 5 października 2020 r., spotkaliśmy się wraz z żonami na strzelnicy Bractwa Kurkowego we Wronkach.
Nasz prezydent Piotr Hoffmann, członek wronieckiego bractwa kurkowego zorganizował dla nas, kolejny raz, jesienne zawody strzeleckie.
Rywalizowaliśmy w konkurencji karabinka sportowego i pistoletu sportowego.
Rywalizacja sportowa nie przeszkodziła nam w miłym spędzeniu czasu na strzelnicy w atmosferze kilkusetletniej tradycji strzeleckiej we Wronkach
obecnej w pamiątkach, fotografiach i dokumentach eksponowanych na ścianach budynku strzelnicy.

Gramy i pomagamy.

Organizowane od kilku lat, tradycyjnie, we współpracy z Szamotulskim Ośrodkiem Kultury koncerty charytatywne odbywały się zwykle w rodzinnej atmosferze w kameralnej sali kina "Halszka" w Szamotułach. Zaplanowany w dniu 9 marca koncert nie mógł się niestety, z ogólnie znanego powodu, odbyć.
23 września 2020 r., udało się go przeprowadzić. Koncert odbył się z zachowaniem wszystkich wymaganych warunków bezpieczeństwa sanitarnego
w hali widowiskowo-sportowej "Wacław" Szamotulskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Mieszkańcy Szamotuł mogli się, po raz kolejny, cieszyć bardzo dobrym występem Krzysztofa Daukszewicza
a szamotulska młodzież potrzebująca teraz szczególnie wsparcia może liczyć, jak do tej pory, na nasza pomoc.

Koncert Charytatywny

W dniu 23 września 2020 r., Satyryk, felietonista, tekściarz, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor - Krzysztof Daukszewicz, wystąpi w ramach cyklu charytatywnych koncertów organizowanych przez Rotary Club Szamotuł z Szamotulskim Ośrodkiem Kultury.
Wszystkie cegiełki zakupione na poprzednie terminy, są aktualne na dzień 23.09.2020 godzina 19.00. Prosimy o utrzymanie dystansu i warunków sanitarnych w trakcie trwania koncertu.
Zapraszamy Gorąco !

Spotkanie z Piotrem Nowakiem autorem książki "Szamotuły. Dzieje miasta".

W dniu 31 sierpnia 2020 r. Autor był gościem na naszym cotygodniowym spotkaniu klubowym i podpisywał egzemplarze swojej książki.
(RC Szamotuły wsparł finansowo wydanie tej monografii)
Prezydent klubu, w podziękowaniu za trud włożony w opracowanie książki, wręczył Mu Medal pamiątkowy 100-lecia Rotary International,
który został wybity staraniem naszego klubu jako setnego klubu Rotary powstałego w ówczesnym Dystrykcie 2230 obejmującym Polskę, Ukrainę i Białoruś
dla uczczenia stulecia ruchu rotariańskiego na świecie w 2005 roku.

galeria galeria

Nagrobek Bolesława herbu Jasieńczyk Boskiego.

W sierpniu 2020 staraniem naszego klubu na szamotulskim cmentarzu został odnowiony zabytkowy nagrobek Bolesława herbu Jasieńczyk Boskiego, urodzonego w Królestwie Polskim, ucznia szamotulskiej Szkoły Agronomicznej, który utonął w 1904 r. w szamotulskim Jeziórku.
Szkoła Agronomiczna (Landwirtschaftschule), funkcjonowała w Szamotułach w latach 1880-1918.
Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości została przekształcona w "Państwowy zakład średni (wyższy) dla chłopców" -
- dzisiejsze Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi.
W okresie przedwojennym grób był utrzymywany w porządku przez uczniów tego Liceum. W ostatnich latach był jednak bardzo zaniedbany.
Za wiedzą i dzięki uprzejmości proboszcza, ks. kan. Mariusza Marciniaka, mogliśmy tę inicjatywę pomyślnie zrealizować.

galeria galeria

Przekazanie prezydentury

W dniu 29 czerwca 2020 r., nastąpiło przekazanie prezydentury w naszym Klubie. Prezydent Roman Idziak przekazał insygnia prezydenckie Piotrowi Hoffmanowi.