ROTARY CLUB SZAMOTUŁY

Kadencja 2017-2018.

Spotkanie z kolekcjonerem.

W dniu 11 września 2017, gościliśmy na naszym poniedziałkowym spotkaniu pana Przemysława Wojciechowskiego - architekta, kolekcjonera, wybitnego znawcę i miłośnika militariów. Nasz Gość bardzo interesująco opowiadał o swojej pasji. Pokazał nam kilka polskich szabel ze swojej kolekcji. Przedstawił liczne przykłady sposobów eksponowania militariów we wnętrzach reprezentacyjnych i muzealnych oraz w domach prywatnych znanych polskich kolekcjonerów.

rotary znak
Spotkanie z Dyrektorem Liceum im. księdza Piotra Skargi w Szamotułach.

W dniu 21 sierpnia 2017, spotkaliśmy się z Panią Justyną Szaniawską-Budaj, dyrektor Gimnazjum i Liceum im. księdza Piotra Skargi w Szamotułach. Szamotulskie Liceum jest szkołą wielce zasłużoną dla szamotulskiej społeczności. Liceum będzie w 2019 r. obchodzić jubileusz 100-lecia istnienia. Pani Dyrektor bardzo ciekawie opowiadała o pracy Szkoły i osiągnięciach jej uczniów. Będziemy nawiązywać bliższą współpracę. Łączą nas wspólne cele.

Prezydent 2017-2018 r.

W dniu 10 lipca 2017, nastąpiło uroczyste przekazanie władzy w Rotary Klub Szamotuły. Dotychczasowy prezydent Maciej Szymański przekazał insygnia prezydenckie panu Andrzejowi Nowakowi.

80 urodziny.

W dniu 3 lipca 2017 r., kolega Jerzy Just członek założyciel naszego kluby obchodził 80 rocznice urodzin. Przekazaliśmy Szable kawaleryjską wzoru francuskiego z roku 1852, używane przez wojsko polskie po odzysakniu niepodleglości.